В автошколі Easy Drive ми часто чуємо від студентів про їхні страхи. Тому впевнено можемо сказати, що для новачка за кермом боятися нормально, а зі своїми страхами можна працювати. Саме для цього ми запустили лекцію психолога про страхи за кермом. Лекції проводимо постійно, і кожен студент може їх відвідати, часом запрошуємо і наших майбутніх учнів, і тих, хто вже випустився зі школи.

Як подолати страх за кермом

Психологиня Анастасія Луцик

«Дуже часто проблемою є не страх, а його відсутність, – розповідає психологиня Анастасія Луцик. – Лекція дозволяє розібрати й усвідомити механізм того, як влаштований страх. Ми доходимо того, що немає потреби повністю позбутися страху. Головна рекомендація – це швидше усвідомлювати свій страх і зрозуміти, звідки він. Та з рештою, чим страх може допомогти й у яких моментах він заважає? Уявіть учня, який нічого не боїться, він виїхав на дорогу, і тоді ми отримуємо дуже багато аварійних ситуацій. Страх часом змушує учня сфокусуватися, направити увагу на дорогу».

Як подолати страх за кермом

Психологиня Анастасія Луцик

Новачку важливо думати про те, як досягти впевненості за кермом та позбутися тривоги, яка може заважати. Для цього у нас є певні лайфхаки:

Старанно вчіть теорію в автошколі

Вивчати правила дорожнього руху потрібно не лише для годиться чи успішного складення іспиту. Знання правил – запорука вашої безпеки та впевненості. Відвідуйте лекції, проходьте тести та не соромтеся ставити запитання викладачу.

Як подолати страх за кермом

Зрозумійте, скільки практичних занять потрібно саме вам

Автошкола Easy Drive дає кожному студенту 20 практичних уроків на авто по півтори години – згідно з затвердженою законом нормою. Цього достатньо, щоб опанувати навички водіння та скласти іспит. Проте не всім достатньо такої кількості практичних занять для абсолютної впевненості. Ви можете взяти додаткові уроки на навчальному авто або своїй машині.

Плануйте маршрути

Коли ви тільки починаєте самостійне водіння, не ігноруйте завчасне планування маршрутів. За допомогою Google Maps можна прокласти маршрут від пункту А в пункт Б. Далі проїхатися за навігатором – щоби зрозуміти, де з якого ряду потрібно перелаштуватися, на яку вулицю повернути.

Виїжджайте у світлий час доби

На початку вашої водійської практики намагайтесь виїжджати у світлий час доби. Вночі ви можете більше нервувати, адже тварин, пішоходів та інші транспортні засоби важче побачити.

Як подолати страх за кермом

Знайдіть компанію

Можливо, ваша тривога за кермом пов’язана з тим, що поруч із вами порожнє сидіння. За часів навчання в автошколі звикли, що поруч завжди є інструктор. У перший час керування можна попросити близьку людину поїздити з вами на короткі відстані. Не обов’язково, щоб це був досвідчений драйвер, головне, щоб ви відчували підтримку.

Створіть необхідну атмосферу у машині

Важливо, щоб ви почувалися комфортно в авто. Дайте собі час звикнути до власної машини. Для початку намагайтесь обирати зручний одяг та взуття. Пам’ятайте, що навіть впевненого та досвідченого драйвера можуть нервувати галасливі пасажири, попросіть, щоб у вашій машині не розмовляли голосно та не відволікали вас. Перед виїздом спробуйте заспокоїтися звичним для вас способом, наприклад, послухавши розслаблювальну музику. Та пам’ятайте, що під час дороги музика може вас відволікати.

Як подолати страх за кермом

Дайте собі час

Робіть поступові рухи, щоб набути впевненості за кермом. Починайте з невеликих кроків, поступово рухаючись уперед. Спробуйте для початку поїздити кварталом, сусідніми знайомими вам вулицями, уникаючи складних розв’язок.

Пам’ятаєте про безпеку

Головна помилка новачка – боятися дороги й забувати навіть те, що знав раніше. Підігнати сидіння, пристебнутися, перевірити, що за/перед машиною не йдуть пішоходи – ось ті речі, які недосвідчені водії часто забувають. Не говоріть телефоном під час руху, не знімайте сторіз. Саме ці дрібниці можуть запобігти аваріям і травмам. Пам’ятайте: обмеження швидкості теж придумані не просто так. Тож не грайте в перегони, а краще керуйтеся приказкою: «Тихіше їдеш – далі будеш».