Початківцям потрібен час, щоб набути впевненості за кермом. Тому можуть траплятися різні випадки на дорогах. Драйверу-новачку вкрай необхідно орієнтуватись у видах страхування автомобіля, які існують нині в Україні та за її межами, для уникнення непорозумінь і неприємних матеріальних витрат у разі ДТП чи інших ситуацій на дорозі. 

Тому в автошколі Easy Drive існує лекція зі страхування, а сьогодні керівник відділу страхової компанія ARX Віктор Бадлюк розповідає про нюанси страхування у блозі. Дочитайте до кінця — на вас чекає приємна пропозиція. 

Що таке автострахування та які його різновиди?

Страхування транспортних засобів (також автострахування) — вид страхування легкових автомобілів, вантажівок та інших транспортних засобів, що повинен захистити майнові інтереси автовласника, пов’язані з витратами на відновлення транспортного засобу після аварії, зламу чи на купівлю нового авто після викрадення.

Розрізняють такі види страхування авто:
Обов’язкове страхування цивільної відповідальності (Автоцивілка)
Добровільне страхування цивільної відповідальності (ДЦВ),
Страхування самого автомобіля від різних збитків та викрадення (КАСКО).

Усі ці поліси відрізняються сумами виплати, як вони працюють та доповнюють один одного, щоб захистити автовласника максимально. Поговоримо про них більш детально.

Що таке Автоцивілка?

Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (Автоцивілка або ОСЦПВ) — страхування відповідальності водія транспортного засобу за збитки, завдані третім особам унаслідок ДТП. А саме: життю, здоров’ю та/або майну третіх осіб. 

Без наявності цього полісу виїжджати на дороги загального користування не можна, за це водія можуть оштрафувати.

Страхові суми за Автоцивілкою станом на сьогодні становлять:
 за збитки, завдані життю та здоров’ю потерпілих, — 260 000 гривень на одного потерпілого; 
 за збитки, завдані майну потерпілих, — 130 000 гривень на одного потерпілого. 
(Якщо кількість потерпілих більше 5, то сума пропорційно зменшується). 

А якщо суми покриття за Автоцивілкою замало для відшкодування потерпілому?

Тоді в нагоді стане поліс Добровільного страхування цивільної відповідальності (ДЦВ). Це можливість збільшити стандартний ліміт відповідальності полісу ОСЦПВ за завдання збитку майну, життю та здоров’ю третіх осіб унаслідок ДТП, яка сталася з вини страхувальника. 

У різних страхових компаніях ці суми різні, але максимальна, яка існує нині, — це додатково на 1 мільйон гривень до стандартного полісу Автоцивілки. 

Також опційно можна в цьому полісі отримати опцію «без зносу», тобто страхове відшкодування потерпілій стороні буде виплачене без врахування зносу (амортизації) автомобіля повною мірою.

Ці страхові поліси закривають питання щодо відповідальності водія. 

А що робити автовласнику з пошкодженим власним транспортним засобом?

Тоді необхідно задуматись про страхування за продуктом КАСКО — це страхування самого автомобіля від різних збитків та викрадення. Різні страхові компанії пропонують продукти КАСКО з різним наповненням, тому цей вид страхування в різних компаніях може кардинально відрізнятись, починаючи від наповнення ризиків, закінчуючи процедурою здійснення виплати на ремонт автомобіля.

Здебільшого в продуктах КАСКО йде наповнення від основних та додаткових ризиків, які можуть трапитися з автомобілем, а саме:

викрадення;
збитки внаслідок ДТП;
збитки внаслідок інших подій.

Саме наповнення останнього ризику може відрізняти договори в різних компаніях, і список цих подій також може різнитись. Тому якщо автовласнику потрібно максимально захистити авто, потрібно уточнювати в менеджерів, який саме перелік входить в інші події в страховій компанії.

Зазвичай договір КАСКО – це дороговартісний продукт. Чи можливо зекономити під час оформлення цього виду страхування?

Насправді зараз договір КАСКО в окремих компаніях можна підібрати суто під свої потреби та від ризиків, від яких автовласник бажає захистити власне авто.

Лідери страхового ринку постійно аналізують та вивчають спектр потреб клієнтів із метою створення оптимальних умов страхування за продуктом КАСКО.

Як варіанти є договори з опціями від конкретного списку ризиків чи «КАСКО 50/50», або більш прогресивними та сучасними продуктами, які вже здобули популярність в інших країнах. 

До таких продуктів можна зарахувати КАСКО Smart від СК ARX — в основі умов страхування лежить принцип Pay How You Drive («плати, як їздиш»), який полягає у визначенні страхового платежу за договором страхування залежно від стилю (манери, культури) керування ТЗ водієм. 

Моніторинг стилю керування транспортного засобу здійснюється за допомогою телематичного пристрою, який підключається до прийнятого на страхування автомобіля. В результаті клієнт може зекономити на страхуванні до 30%, якщо порівняти з класичним КАСКО.

Також набувають популярності продукти КАСКО з конкретною страховою сумою виплати і тільки винятково від ризику ДТП, бо автомобілів, особливо у великих містах, дуже побільшало в останні роки, відповідно ймовірність отримати пошкодження власного авто внаслідок ДТП доволі висока.

Також важливим фактором є процедура здійснення врегулювання та виплати, адже час — це найцінніший ресурс в умовах сьогодення. Тому деякі страхові компанії також прогресивно підходять до цього питання. У разі страхової події можливим є невідвідування офісу страхової компанії чи очікування відповідного спеціаліста на дорозі.

В будь-якому разі рекомендую підібрати страховий продукт КАСКО з менеджером страхової компанії, який закриє необхідні потреби конкретного авто та від ризиків, які необхідні автовласнику.

А як обрати все-таки відповідальну страхову компанію?

Страхових компаній, які працюють на страховому ринку України нині, дуже багато, відповідно це ускладнює вибір автовласнику, яку ж саме обрати.

Насамперед необхідно перевірити страхову компанію на наявність відповідних ліцензій на той чи інший вид страхування та обов’язково перевірити її за відповідним рейтингом

Рейтинг страхових компаній України, який містить показники діяльності ризикових страховиків за певні роки, підготував журнал Insurance Top та відповідний сайт.  Компанії відранжовані за основними показниками та видами страхування. 

Вибір страхового партнера — особистий вибір кожного автовласника, тому ці ресурси дозволяють детальніше розібратись та обрати саме ту надійну страхову компанію, в якій застрахувати авто, нерухомість та інше.

Індивідуальні умови страхування для учнів Easy Drive School від партнера СК ARX та знижки на страхові продукти від 5 до 10%
Знижка на Автоцивілку та розширення до неї (ДГО) — до 10%
Знижка на продукти КАСКО — до 5%
Знижка на продукт «Медицина без меж» — до 5%
Знижка на інші страхові продукти (тревел-страхування, нерухомості, за програмою ARXiMED) — до 10%

Для отримання знижки потрібно назвати слово-«пароль» — Easy Drive School.

Контакти для зв’язку: 
Київ, вул. Нижній Вал, 19/21, 4-й поверх 
моб.: +38 097 780 55 36 
Viktor.Badliuk@arx.com.ua