В автошколі Easy Drive є автомобілі з механічною коробкою передач (МКПП) і з автоматичною (АКПП), крім того, в нас є комбінований курс, де студент навчається і на механіці, і на автоматі.

Але запитання «Автомат чи механіка, яку коробку передач?» все ще залишається актуальним для майбутніх драйверів. Найлегше зробити вибір тим, хто вже знає, за кермо якої машини сяде. А от для інших – це шлях через поради досвідчених водіїв. Послухати можна усіх, але обирати лише вам.

На запитання «Що краще, автомат чи механіка?» – відповіді не існує, але ми наведемо аргументи за кожну з коробок передач.

Автомат чи механіка

Чим краща механіка:

Механіка більш поширена. Так, в останні роки все більше автомобілів виходить із автоматичною коробкою передач, але механіки на дорогах України все одно в рази більше. Якщо у вас немає свого авто, але є ймовірність, що після отримання прав будете час від часу сідати за кермо машини друзів або родичів, то досвід на механіці знадобиться більше. Утім, в разі необхідності з автоматом ви теж впораєтеся. А от навпаки – після навчання на автоматі одразу сісти на механіку – не вийде. Потрібні додаткові навички.

Механіка дешевша. Якщо плануєте купувати машини, і тим більше, якщо поглядаєте в бік європейських моделей б/у, то вибір авто, не оснащених «автоматом», буде ширшим, а ціни нижчими. Автомат – це зручність, за яку доводиться платити додатково.

Механіка вигідніша в експлуатації. Наприклад, рухаючись у тягнучці, машина на автоматі буде автоматично вибирати зручний режим. І постійно гальмуючи-рушаючи буде витрачати більше пального. В місті у разі маневрів і перепадів швидкостей на дорозі механіка дає можливість трохи краще контролювати витрату палива.

Механіку простіше взяти в оренду. Якщо одна з цілей вашого навчання – подорожувати світом і мандрувати далекими країнами на орендованому авто, то будьте готовими до того, що в службах оренди автомобілів із МКПП більше і коштують вони дешевше.

Автомат чи механіка

Чим кращий автомат:

Це простіше. Дві педалі замість трьох. Ви делегуєте машині частину своєї роботи. Розумна електроніка замість вас розбирається, з якою швидкістю їй крутити мотор. Тільки гальмо і газ, нічого зайвого.
Менше нервів. Аргумент випливає з попереднього. Управляти автоматом простіше, а отже напруга водія менша. Навіщо ускладнювати собі життя?

За автоматом – майбутнє. Машин із АКПП стає все більше. Поки що їхня ціна вища, ніж за аналогічну механіку, але можна вибрати модель подешевше, зате з автоматом. Зручність і здорові нерви того варті.

Іспит на автоматі складати простіше. Іспит на посвідчення водія – це стрес, і впоратися з ним простіше, коли потрібно оперувати двома педалями і не думати про зчеплення. Український закон дозволяє складати іспит на машині з коробкою автомат, і твої права будуть точно такими ж, як у тих, хто складає на механіці.

А можна і те, й інше?
В автошколі Easy Drive є комбінований курс: 10 занять на механіці і 10 – на автоматі.

Автомат чи механіка

Які переваги такого курсу:

Кількість уроків на кожній коробці передач дозволяє зрозуміти, що ближче саме вам.

Ви можете спробувати те, про що говорять водії старого ґатунку, які подекуди зневажають тих, хто вміє їздити лише на автоматі. За десять занять зможете відчути автомобіль, зрозуміти, як це працює.

Ви самі обираєте, на якому авто складати іспит. Готові посперечатися, виберете автомат, просто щоб не нервувати, та й інспектору буде складніше спіймати вас на помилці.

Поїхали з нами!